Menu
Senior nyheder 09. april kl. 14:52
Årets første turneringskamp

Sponsor i Såby

Næste kampSerie 2 • Pulje 3

Ude mod
KFUM BK, Roskilde
26. apr
Kl. 19.00
Lillevang Idrætscenter
Serie 2 - Pulje 3
Klubbens Kampe
April 2017
5.
onsdag
18.30
Svogerslev/Såby/Gevninge
livescore
4 - 5
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (02) • Pulje 2
Svogerslev Idrætspark
Bane 11.3
KFUM BK, Roskilde
Svogerslev Idrætspark
Bane 11.3
8.
lørdag
15.30
Såby Fodbold
5 - 0
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Såbyhallen
Undløse BK
Såbyhallen
11.
tirsdag
18.30
Såby Fodbold
9 - 2
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 6
Såbyhallen
Hagested/Tuse Næs
Såbyhallen
11.
tirsdag
18.30
Kalundborg GB
livescore
4 - 1
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) • Pulje 5
Munkesø Stadion
Såby Fodbold
Munkesø Stadion
15.
lørdag
15.30
Skibby IK
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Skibby Stadion Kunstgræs
Såby Fodbold
Skibby Stadion Kunstgræs
17.
mandag
11.00
Mørkøv IF
4 - 1
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (01) • Pulje 2
Mørkøvhallen
Svogerslev/Såby/Gevninge
Mørkøvhallen
17.
mandag
13.00
Team-Interros
livescore
5 - 0
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 6
Målfeltet
Såby Fodbold
Målfeltet
19.
onsdag
18.15
Såby Fodbold
3 - 3
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) • Pulje 5
Såbyhallen
Raklev GI
Såbyhallen
19.
onsdag
18.30
Nykøbing IF
0 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (02) • Pulje 2
Kongeengen
Svogerslev/Såby/Gevninge
Kongeengen
22.
lørdag
10.00
Taastrup FC
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 22. april • Pulje 2, 2 baner
Tølløse Stadion
Bane 5b
Såby Fodbold
Tølløse Stadion
Bane 5b
22.
lørdag
10.54
Såby Fodbold
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 22. april • Pulje 2, 2 baner
Tølløse Stadion
Bane 5a
Hundige BK
Tølløse Stadion
Bane 5a
22.
lørdag
11.00
Svogerslev/Såby/Gevninge
1 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (02) • Pulje 2
Svogerslev Idrætspark
Opvisningsbane
RB 1906
Svogerslev Idrætspark
Opvisningsbane
22.
lørdag
11.12
Jernløse BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 22. april • Pulje 2, 2 baner
Tølløse Stadion
Bane 5b
Såby Fodbold
Tølløse Stadion
Bane 5b
22.
lørdag
11.48
Himmelev-Veddelev BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 22. april • Pulje 2, 2 baner
Tølløse Stadion
Bane 8a
Såby Fodbold
Tølløse Stadion
Bane 8a
22.
lørdag
13.30
Såby Fodbold
livescore
6 - 0
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 6
Såbyhallen
Hvalsø IF
Såbyhallen
22.
lørdag
15.30
Såby Fodbold
livescore
0 - 3
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Såbyhallen
Albertslund IF
Såbyhallen
23.
søndag
11.00
Svogerslev/Såby/Gevninge
2 - 2
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (01) • Pulje 2
Svogerslev Idrætspark
Bane 11.3
T.G. 80 IF
Svogerslev Idrætspark
Bane 11.3
26.
onsdag
19.00
KFUM BK, Roskilde
livescore
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Lillevang Idrætscenter
Såby Fodbold
Lillevang Idrætscenter
27.
torsdag
20.00
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
Oldboys/girls
8-Old boys 1 • Pulje 2
Brøndby Stadion Kunst
Såby Fodbold
Brøndby Stadion Kunst
28.
fredag
19.00
Tølløse BK
Omklædning 1
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 6
Tølløse Stadion
Opvisningsbanen
Såby Fodbold
Omklædning 5
Tølløse Stadion
Opvisningsbanen
29.
lørdag
10.30
Ringsted IF
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (02) • Pulje 2
Ringsted Stadion
Svogerslev/Såby/Gevninge
Ringsted Stadion
29.
lørdag
11.30
Svogerslev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) • Pulje 5
Svogerslev Idrætspark
Såby Fodbold
Svogerslev Idrætspark
29.
lørdag
15.30
Såby Fodbold
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Såbyhallen
Svogerslev BK
Såbyhallen
30.
søndag
14.00
Tølløse BK
Omklædning 2
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (01) • Pulje 2
Tølløse Stadion
Opvisningsbanen
Svogerslev/Såby/Gevninge
Omklædning 6
Tølløse Stadion
Opvisningsbanen

DBU SJÆLLAND

TV 2 SPORTEN

BOLD